Adwokat Bolesławiec

Kancelaria Adwokacka Jelenia Góra

Kancelaria Adwokacka Bolesławiec - odpowiedni wybór kancelarii do połowa sukcesu

W większych miastach możesz znaleźć kancelarie prawne, które specjalizują się w określonej dziedzinie prawa (np: prawo autorskie) lub takie, które oferują szeroki zakres usług. Wśród nich wyróżniamy specjalistów z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego, administracyjnego, gospodarczego, czy też prawa nieruchomości. Dzięki szerokiej specjalizacji, do naszej Kancelarii możesz zwrócić się zarówno po drobną poradę prawną, jak i wtedy gdy Twój problem jest poważniejszy i przykładowo potrzebujesz poprowadzenia całej sprawy.
Wbrew powszechnemu poglądowi, pomoc prawna adwokata Bolesławiec nie rozpoczyna od reprezentacji w sądzie. Na pytanie kiedy najlepiej udać się do adwokata należy odpowiedzieć, wtedy kiedy potrzebujesz wyjaśnienia kwestii zawiłych i niezrozumiałych. Przykładowo gdy potrzebujesz porady prawnej związanej z umową, którą masz niedługo podpisać lub jesteś w trakcie negocjacji ważnego kontraktu i nie wiesz jak je poprowadzić, aby uzyskać pożądany efekt.
Jeżeli nie jesteś pewny, czy powinieneś skorzystać z usług prawniczych, a jednocześnie borykasz się z jakimś istotnym problemem, to zdecydowanie warto, abyś umówił się na konsultację. W większości spraw kluczowy jest pierwszy etap postępowania.
Kancelaria adwokacka Bolesławiec oferuje rzetelną ocenę zagadnienia prawnego i dobór odpowiedniego rozwiązania, w celu maksymalnej ochronę interesów Klienta.

Bolesławiec - Klienci indywidualni

Pomoc prawna klientom indywidualnym i ich rodzinom z Bolesławca

W ramach swojej działalności Kancelaria świadczy szeroki zakres usług prawnych na rzecz osób fizycznych, nie ograniczając się jedynie do doradztwa prawnego. Działalność Kancelarii zmierza przede wszystkim do rozwiązania Twoich problemów w życiu osobistym. Rodzaj pomocy zależy od indywidualnej potrzeby Klienta.

Pomoc prawna obejmuje m.in.: udzielanie porad prawnych, sporządzanie projektów pism i umów, a także reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Kancelaria oferuje również możliwość uzyskania porady online.

Skontaktuj się z nami
pomoc prawna prawo rodzinne

Kancelaria Adwokacka oferuje kompleksową pomoc prawną klientom indywidualnym jak i biznesowym

Kancelaria adwokacka Bolesławiec świadczy pomoc prawną dla klientów indywidualnych, ich rodzin, a także klientów biznesowych. Prowadzimy także stałą obsługę prawną firm.
Kancelaria adwokacka Bolesławiec świadczy fachową pomoc prawną na każdym etapie postępowania – przedsądowym, sądowym oraz egzekucyjnym. Oferujemy kompleksowe wsparcie, aż do zakończenia sprawy.

Specjalizujemy się w sprawach z zakresu: prawa cywilnego, karnego i rodzinnego. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie spraw pracowniczych i upadłości konsumenckiej. Prowadzimy sprawy z zakresu prawa budowlanego i administracyjnego.
Jako, że sprawy rodzinne dotyczą istotnych kwestii życiowych i osobistych oraz łączą się z silnymi z emocjami, do tej kategorii postępowań, podchodzimy z największą starannością oraz dbałością o bezpieczeństwo i dobro naszych Klientów.

Dużo uwagi poświęcamy sprawom karnym, a także wykroczeniowym, gdyż dotyczą one wolności człowieka. W sprawach karnych występujemy nie tylko jako obrońcy. Działamy także jako pełnomocnicy pokrzywdzonych, oskarżycieli prywatnych i posiłkowych. Współpracujemy z Klientami na etapie postępowania przygotowawczego przed organami ścigania, jak i sądowego.

Specjalizujemy się w sprawach dotyczących jazdy po alkoholu oraz przestępstw narkotykowych. Świadczymy pomoc prawną po wydaniu wyroku - na etapie wykonania kary. Reprezentujemy Klientów w sprawach o dozór elektroniczny (potocznie “bransoletę”), odroczenie wykonania kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie, przerwę w karze itp. Doradztwo prawne obejmuje także kary zastępcze.
Prowadzimy obsługę prawną firm, od jednoosobowych działalności gospodarczych, aż po duże przedsiębiorstwa i korporację. Rozwiązania i rekomendacje prawne dostosowujemy do potrzeb naszych Klientów oraz specyfiki ich działalności gospodarczej. Skupiamy się głównie na wsparciu Klientów w bieżącym funkcjonowaniu ich przedsiębiorstw, a także na bieżąco informujemy o zmianach w przepisach. Dzięki wiedzy i bogatemu doświadczeniu, przygotowujemy optymalne strategie postępowania, w sprawach analizy umów, aż po skomplikowane procesy sądowe.

Bolesławiec - Klienci biznesowi

Kancelaria oferuje obsługę prawną firmom w Bolesławcu

Kancelaria oferuje bieżące doradztwo prawne firmom, wspierając skuteczne, efektywne i zgodne z prawem prowadzenie biznesu, dostosowane do problematyki Państwa działalności. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w obsłudze prawnej przedsiębiorców, stajemy się Państwa partnerem w biznesie.

W ramach obsługi prawnej firm Kancelaria zapewnia m.in.: przygotowanie i analizę prawną umów, pomoc w zakładaniu i rejestrowaniu podmiotów, prowadzenie negocjacji z kontrahentami, reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej, windykację należności.

Kancelaria świadczy również usługi bezpośrednio w siedzibie Klienta.

Skontaktuj się z nami
Lidia Kunicka

Obsługa prawna Bolesławiec - pomoc oparta na przejrzystych warunkach i bliskiej współpracy

Kancelaria Adwokacka Bolesławiec, bazuje na przejrzystej formie rozliczeń. W naszej Kancelarii nie posługujemy się z góry ustalonym “cennikiem usług”, dlatego że nie ma dwóch identycznych spraw. Każdą sprawę wyceniamy indywidualnie, po wcześniejszej rozmowie z Klientem, w oparciu o przedstawione przez niego informację.
Na wysokość wynagrodzenia wpływ ma głównie: stan skomplikowania sprawy, materia sprawy, przewidywany zakres czynności oraz przewidywany czas trwania sprawy itp.
Ważnym elementem spotkania z adwokatem jest zawarcie umowy o świadczenie pomocy prawnej i określenie przez strony umowy, na czym ma polegać pomoc prawna, przykładowo czy będzie to analiza umowy, czy reprezentacja w sprawie sądowej. Umowa określa także wynagrodzenie adwokata za obsługę prawną.

Preferujemy dwa systemy rozliczeń z Klientami indywidualnymi: godzinowy według uzgodnionej stawki lub ryczałtowy z określonym pułapem godzin zawartych w ryczałcie. Rozliczenie Klientów korporacyjnych następuje w oparciu o rozliczenie godzinowe lub ryczałtowe, z miesięcznym stałym wynagrodzeniem do określonej ilości godzin świadczenia usług.
Dobry adwokat Bolesławiec przedstawia Klientowi spis wykonanych czynności oraz wskazanie czasu przeznaczonego na ich wykonanie, w okresowym rozliczeniu.

Adwokat Bolesławiec - jak przygotować się na spotkanie z adwokatem?

Aby dobrze zrozumieć problem prawny Klienta, zapraszamy na spotkanie – poradę prawną. Jest to pierwsza rozmowa, gdzie Klient przedstawi wszystkie istotne okoliczności sprawy i opowie prawnikowi o swojej sytuacji.
Jednak, aby wizyta w Kancelarii była owocna, warto odpowiednio przygotować się do rozmowy z adwokatem. Taki model działania sprzyja poczuciu bezpieczeństwa, a także buduje zaufanie.

Przed spotkaniem najlepiej:

  • – uporządkować stan faktyczny sprawy i chronologię wydarzeń,
  • – przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, zdjęcia, wiadomości e-mail, umowy itp.,
  • – przygotować listę pytań, które chcesz zadać adwokatowi Bolesławiec.

Na tej podstawie, adwokat Bolesławiec dokona analizy sprawy, przedstawi możliwe rozwiązania i dalszą propozycję działań, a także poda wstępną wycenę usługi.
Gdy jedno spotkanie okażę się niewystarczające, by znaleźć rozwiązanie Twojej sprawy lub gdy zaistnieje potrzeba pozyskania dodatkowych dokumentów, dobry adwokat Bolesławiec, zasugeruje kolejną wizytę.
Jeśli zdecydujesz się powierzyć prowadzenie sprawy naszej Kancelarii, przygotujemy niezbędne dokumenty do rozpoczęcia współpracy.

Współpraca

Obsługujemy klientów z Bolesławca i okolic

Jako doświadczony adwokat w Bolesławcu, oferuję kompleksową pomoc prawną dla klientów z miasta oraz z pobliskich miejscowości. Specjalizuję się w różnych dziedzinach prawa, dzięki czemu mogę skutecznie doradzać i reprezentować zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców. Zapewniam profesjonalne podejście do każdej sprawy, dbając o indywidualne potrzeby i oczekiwania moich klientów ze Bolesławca i okolic.


Przebieg współpracy
Określenie Twoich potrzeb

Określenie Twoich potrzeb

1
Analiza problemu prawnego i dobór odpowiedniego rozwiązania

Analiza problemu prawnego i dobór odpowiedniego rozwiązania

2
Aktywna i efektywna obrona Twoich interesów

Aktywna i efektywna obrona Twoich interesów

3
Osiągnięcie sukcesu. Wygrana sprawa to nasz wspólny cel.

Osiągnięcie sukcesu. Wygrana sprawa to nasz wspólny cel.

4

Jak znaleźć dobrego adwokata w Bolesławcu i co zapytać na pierwszym spotkaniu?

O tym jak ważną rolę pełni prawnik Bolesławiec, najczęściej przekonujemy się w momencie kiedy jesteśmy w sytuacji kryzysowej - “na pierwszy rzut oka” bez wyjścia. Nie znając branży prawniczej, w pierwszej kolejności najczęściej szukamy prawnika w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę słowa “dobry prawnik Bolesławiec”, “dobry adwokat Bolesławiec”. Zdarza się też, że dzwonimy po pomoc do członków rodziny, czy znajomych. Jak więc wybrać dobrego adwokata? Nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie i po głębszym zastanowieniu się, można powiedzieć: to zależy czego oczekujesz. Przy wyborze Kancelarii adwokackiej Bolesławiec, warto zwrócić uwagę na:

  • dziedzinę prawa, w której dany prawnik się specjalizuje,
  • doświadczenie,
  • opinie Klientów,
  • wspólne cele i dążenia,
  • sposób komunikacji.
Każdy prawnik powinien być sumienny i rzetelny, a także pełen wyrozumiałości, zwłaszcza gdy w grę wchodzą sprawy dotyczące czyjegoś życia, czy też rodziny. Dobry prawnik musi w jasny i klarowny sposób przedstawiać Klientowi jego sytuację i możliwe rozwiązania. Adwokat Bolesławiec powinien być zaangażowany w prowadzenie sprawy i informować Klienta o bieżącym etapie sprawy. Dla prawnika, na każdym etapie sprawy, dobro Klienta, musi być priorytetem.

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego, dającego możliwość bezpośredniego przesłania zapytania do Kancelarii pocztą elektroniczną lub w formie e-maila na adres: kancelaria@adwokat-kunicka.pl

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje konsultacja z prawnikiem?

Wynagrodzenie prawnika za udzieloną poradę prawną uzależnione jest od rodzaju sprawy, stanu jej skomplikowania, doświadczenia adwokata, a także miasta w którym chcesz zasięgnąć porady prawnej. Wynagrodzenie za pomoc adwokata zazwyczaj kształtuje się na poziomie od 200 do 400 złotych. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy, kwota wynagrodzenia może być wyższa. Koszt konsultacji każdorazowo ustalany jest indywidualnie.

Czym się różni kasacja od skargi kasacyjnej?

Kasacja jak i skarga kasacyjna są to tzw. nadzwyczajne środki zaskarżenia, przysługujące po wyczerpaniu standardowej drogi postępowania sądowego, czyli po wydaniu przed Sąd II instancji wyroku lub postanowienia, kończącego postępowanie w sprawie. Różnica polega na tym, że kasacja dedykowana jest dla postępowania karnego, skarga kasacyjna z kolei dla cywilnego. W obu przypadkach istnieje przymus złożenia ww. środka zaskarżenia przez adwokata.

Co jest lepsze prawnik czy adwokat?

Prawnik to osoba, która ukończyła studia prawnicze i zdobyła tytuł magistra prawa. Adwokat oprócz ukończenia studiów prawniczych, odbył także aplikację adwokacką, podczas której zdobył niezbędne doświadczenie, także i procesowe. Na tak zadane pytanie, należy odpowiedzieć to zależy czego potrzebujesz. Przykładowo gdy potrzebujesz reprezentacji w sprawie sądowej, w Twoim imieniu może występować tylko adwokat, gdyż prawnik nie posiada uprawnień do występowania przed sądami.

Jakimi cechami odznacza się dobry prawnik?

Dobry prawnik musi rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, być solidnym, skrupulatnym i dociekliwym. Musi ponadto nieustannie poszerzać swoją wiedzę i być na bieżąco z wprowadzanymi zmianami w przepisach. Prawnik powinien cechować się także dużą empatią i wyrozumiałością. Zaangażowanie w każdą poszczególną sprawę daje gwarancję sukcesu w sprawie.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kunicka

Zapraszamy do siedziby głównej we Wrocławiu oraz filii w Jeleniej Górze