Odszkodowania – Jelenia Góra adwokat

adwokat odszkodowania

Kancelaria reprezentuje osoby pokrzywdzone, którym na skutek różnych zdarzeń, należy się odszkodowanie. Kancelaria zajmująca się odszkodowaniami w Jeleniej Górze prowadzi głównie sprawy o odszkodowania powypadkowe, komunikacyjne oraz odszkodowania z OC sprawcy.

Świadczona pomoc prawna obejmuje dochodzenie roszczeń o odszkodowania, wynikających zarówno z umów jak i z tytułu czynów niedozwolonych, naruszenia dóbr osobistych lub bezpodstawnego wzbogacenia. Adwokat Lidia Kunicka, posiada bogate doświadczenie w sprawach o uzyskanie zadośćuczynienia i należną rentę. Wieloletnie doświadczenie jest poparte licznymi sporami sądowymi z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

adwokat odszkodowania

Sprawy o dochodzenie odszkodowań

W ramach spraw o odszkodowania Kancelaria podejmuje się prowadzenia spraw m.in. o:

 • odszkodowania należne od firm ubezpieczeniowych (za uszkodzony lub skradziony pojazd), instytucji państwowych, podmiotów prywatnych,
 • dopłaty do odszkodowań z tytułu OC,AC oraz najmu pojazdu zastępczego,  
 • zadośćuczynienie za doznane krzywdy (np. dla członków rodziny osoby zmarłej w wyniku wypadku),
 • odszkodowania związane z wypadkami, za uszczerbek na zdrowiu, błędy lekarskie, uszkodzenie mienia,
 • renty z tytułu poniesionych uszczerbków na zdrowiu.

Wrocław odszkodowania – najważniejsze informacje

W związku z prowadzonymi sprawami o odszkodowania, Kancelaria świadczy usługi na każdym etapie procesu dochodzenia należnych roszczeń. Współpraca w sprawach o odszkodowania obejmują m.in.:

 • analizę sprawy, 
 • reprezentację w postępowaniu likwidacyjnym, 
 • sporządzanie pism na etapie przedsądowym np: wezwań do zapłaty, ugód, 
 • udział w negocjacjach,
 • reprezentację w postępowaniu sądowym, aż do czasu prawomocnego zakończenia postępowania,
 • reprezentację w postępowaniu egzekucyjnym.

Korzyści z pomocy prawnej w sprawach o odszkodowania Jelenia Góra:

Created with Sketch.
Indywidualne podejście

Rozwiązania dopasowane do Twojej sytuacji i potrzeb

Created with Sketch.
Pełne zaangażowanie

Stały kontakt oraz bieżące informacje o statusie sprawy

Created with Sketch.
Dobór skutecznego rozwiązania

Wybór odpowiedniej ścieżki procesowej

Created with Sketch.
Rozsądny model działania

Przejrzyste zasady współpracy i jasno zdefiniowane koszty postępowania

Przed wstąpieniem na drogę sądową, Kancelaria dokonuje analizy czy roszczenie Klienta jest zasadne oraz ocenia, czy warto wszczynać postępowanie sądowe. Przedstawiamy ryzyka prowadzenia sprawy o odszkodowanie.

Dbamy, aby odszkodowania były wypłacane bez zbędnej zwłoki i we właściwej wysokości.

Odszkodowania – Skorzystaj z porad prawnych online

Odszkodowania powypadkowe

Z wieloletniej praktyki wynika, że  ubezpieczyciele początkowo odmawiają wypłaty należnego świadczenia oraz zadośćuczynienia. Gdy zdecydują się dokonać wypłaty, często jej wysokość jest znacznie zaniżona. Spora część osób ma obawy przed wystąpieniem na drogę sądową z uwagi na czasochłonność postępowania lub bycie “słabszą stroną sporu”. 

Jeśli wiesz, że przysługuje Ci odszkodowanie powypadkowe skorzystaj z pomocy prawnej Kancelarii – dokonamy analizy Twojej sprawy. Pomagamy w sporach przeciwko towarzystwom ubezpieczeniowym oraz sprawcom wypadków! 

Pamiętaj! Ze sprawą odszkodowań ściśle jest związane również zadośćuczynienie, który służy zrekompensowaniu szkód niemajątkowych.  Szkoda niemajątkowa to m.in.: cierpienia psychiczne, trauma, zespół stresu pourazowego. Kancelaria aktywnie wspiera Klientów również w sprawach o zapłatę zadośćuczynienia. 

Odszkodowania komunikacyjne Wrocław

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym tj. zdarzeniu, w którym uczestniczy co najmniej jeden pojazd (samochód, motocykl, rower) i chcesz dochodzić odszkodowania, powinieneś udać się do specjalisty z tej dziedziny.

Nie zwlekaj w czasie. Pamiętaj, że o odszkodowanie możesz się ubiegać w ciągu 3 lat od dnia dowiedzenia się o szkodzie z tytułu wypadku komunikacyjnego i osobie zobowiązanej do jej naprawienia, a jeżeli szkoda wynikła z przestępstwa – w ciągu 20 lat. Należne odszkodowanie komunikacyjne przysługuje Ci od ubezpieczyciela OC sprawcy szkody w wypadku komunikacyjnym oraz ubezpieczyciela NNW poszkodowanego. Jeśli sprawca zdarzenia nie miał ubezpieczenia, możesz dochodzić zapłaty od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

W ramach spraw o odszkodowania komunikacyjne Wrocław uzyskujemy również dla naszych Klientów:

 • renty,
 • zaliczki na koszty leczenia, 
 • koszty przygotowania do innego zawodu.

Odszkodowania za uszczerbek na  zdrowiu

W praktyce przyjęło się, że odszkodowaniem za uszczerbek  na zdrowiu jest określana rekompensata za uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia, które są wynikiem nieszczęśliwego zdarzenia. Mówiąc o uszczerbku na zdrowiu mamy na myśli  złamania, rany, czy też inne uszkodzenia ciała, o charakterze stałym lub długotrwałym. Z kolei rozstrój zdrowia objawia się zakłóceniem funkcjonowania organizmu człowieka np. układu immunologicznego, oddechowego czy też pokarmowego. Nierzadko także występują choroby psychiczne, czy też nerwice. Oprócz odszkodowania za szkody materialne, masz więc prawo do zadośćuczynienia. 

Każdorazowo od okoliczności zdarzenia i rodzaju powstałej szkody zależy, jakie roszczenia przysługują osobie pokrzywdzonej. Często osoba pokrzywdzona może domagać się zarówno odszkodowania, jak i zadośćuczynienia za doznane krzywdy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

W sprawach dotyczących odszkodowania i zadośćuczynienia pomoc doświadczonego adwokata obejmuje wszystkie etapy postępowania polubownego, przed ubezpieczycielem oraz sądowego. Z profesjonalnego wsparcia prawnego warto jednak skorzystać już na początku sprawy o odszkodowanie. Właściwe przeanalizowanie dokumentacji i zakwalifikowanie roszczeń, pomoże uniknąć błędów, które skutkują wydłużeniem okresu likwidacji szkody, odmową wypłaty odszkodowania albo obniżeniem odszkodowania. Powierzając sprawę Kancelarii unikniesz formalności, stresu, a przede wszystkim zaoszczędzisz czas. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli należne Ci odszkodowanie nie zostało wypłacone lub zostało wypłacone, ale jest zaniżone Kancelaria dokona analizy prawnej Twojej sytuacji.  Skontaktuj się z nami już dziś.

Działalność Kancelarii obejmuje nie tylko Wrocław i Jelenią Górę, ale także teren całego kraju. Jeśli szukasz pomocy prawnej – prawnik odszkodowania – to zachęcamy do kontaktu z Kancelarią również za pośrednictwem formularza ,,porady prawne online”. Wymieniony katalog spraw z zakresu prawa cywilnego nie ma charakteru zamkniętego.

Jeżeli Twoja sprawa nie została w nim wymieniona, skontaktuj się z Kancelarią Adwokacką Adwokat Lidia Kunicka, celem doboru skutecznego rozwiązania prawnego. Prawo cywilne to nie jedyny obszar działalności Kancelarii. Pozostały obszar specjalizacji Kancelarii znajdziesz w zakładce ,,Specjalizacje”.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kunicka

Zapraszamy do siedziby głównej we Wrocławiu oraz filii w Jeleniej Górze

G LG L
12:07 21 Dec 22
Jako niesłyszący Klient jestem wdzięczny tej Adwokatki, starała się jak może, oczywiście wszystko... załatwiła w mojej sprawie i dokładnie ustaliła co i jak. Dziękuję, i gorąco polecam na przyszłość!czytaj więcej
Paweł WiencekPaweł Wiencek
07:54 17 Dec 22
Pani Mecenas dokonała w mojej sprawie rzeczy - wydawało się - niemożliwych. Cały czas bieżący... kontakt i pełne zaangażowanie. Gorąco polecam skorzystanie z pomocy Pani Lidii Kunickiej!czytaj więcej
Karolina FerencKarolina Ferenc
15:58 10 Sep 22
Jako klientka z czystym sumieniem polecam usługi Pani Adwokat Lidii Kunickiej. Od pierwszego... spotkania Pani Lidia była w pełni oddana i zaangażowana w moją sprawę doprowadzając ją do końca z pozytywnym rezultatem. Pani Adwokat jest uprzejma, komunikatywna a przede wszystkim rzetelna i bardzo profesionalna we wszystkich aspektach swojej pracy. Pani Lidia posiada bardzo dużą wiedzę oraz doświadczenie, widoczne już od pierwszego kontaktu, dlatego nie wahałam się podejmując z nią współpracę i zdecydowanie nie żałuję. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie, nie tylko prawne ale też mentalne, oraz podjęcie się ciężkiej sprawy z tak świetnym rezultatem.czytaj więcej
Agnieszka ZubAgnieszka Zub
14:20 10 Aug 22
Serdecznie polecam Panią Adwokat Lidię Kunicką, zaangażowana w sprawę, zawsze pomocna, jestem... bardzo zadowolona z przebiegu naszej współpracy oraz z wyniku rozprawy🙂czytaj więcej
RoksanaRoksana
16:48 11 Jul 22
Witam ! Pani Lidia pełen profesjonalizm ,jestem bardzo wdzięczny .Polecam serdecznie
Marta MichalkiewiczMarta Michalkiewicz
17:55 23 Jun 22
Taki Adwokat to skarb! Ciepła, serdeczna, dysponująca ogromną wiedzą i doświadczeniem.Skuteczność... zakończona pełnym sukcesem. Dzięki Pani Lidii człowiek czuje się zaopiekowany i bezpieczny. Cudowny człowiek i skuteczny Adwokat. Dziękuję Pani Lidio za opiekę nad moją rodziną. ☺️czytaj więcej
jarosław MIśkiewiczjarosław MIśkiewicz
05:10 16 Apr 22
W pierwszej kolejności chciałbym bardzo podziękować Pani Mecenas Lidia Kowalskiej,za bardzo dobrą... współpracę i wygraną na naszą korzyść z kodeksu KK. Podjęcie współpracy z Panią Lidią była najlepszą decyzją. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z prawem, ale każdemu może się zdarzyć. Cała sprawa przebiegła sprawnie. Pani Mecenas do samej sprawy podeszła z pełnym profesjonalizmem z pełnym zaangażowaniem i zagłębieniem się w każdy najmniejszy szczegół postępowania za co bardzo dziękuję. Gdyby nie współpraca z Panią Lidią zapewnie miałbym duży większe kłopoty.Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę Pani Lidii dużo sukcesów w karierze zawodowejczytaj więcej
Anna SochaAnna Socha
17:13 01 Mar 22
Profesjonalna i fachowa pomoc ☺️Pani Lidia działa szybko i sprawnie, ma oglomne... doświadczenie i wie co robi.Bardzo miła kobieta, polecam z całego serca.czytaj więcej
KasiaKasia
21:04 24 Nov 21
Serdecznie dziękuję Pani Adwokat za współpracę. Polecam z całego serca. Ciepła miła a zarazem... obeznana i profesjonalna osoba. Dobry kontakt, potrafi rozmawiać z ludźmi, zawsze zostawia dobre słowo i nigdy nie odmawia dobrej rady. Bardzo skuteczna. Polecam!!!czytaj więcej
js_loader