Adwokat Jelenia Góra

Kancelaria Adwokacka Jelenia Góra

Profesjonalna kancelaria adwokacka to gwarancja sukcesu dla każdego z miasta Jelenia Góra

Kancelaria prawna Jelenia Góra i kancelaria adwokacka Jelenia Góra, nie są to tożsame pojęcia. Choć z pozoru mogłoby się wydawać, że w obu tych miejscach otrzymamy taką samą pomoc prawną, to różnica jest niebagatelna.
Kancelarie prawne, mogą być prowadzone są przez prawników, to jednak nie zawsze tak jest. Otóż bywają sytuacje, że kancelaria prawna została założona przez osobę, który nie ma żadnego wykształcenia prawniczego, nie wspominając już o aplikacji i studiach. Praktycznie każda osoba może założyć i prowadzić firmę jaką jest kancelaria prawna.
Sytuacja wygląda zgoła odmiennie gdy mówimy o firmie jaką jest kancelaria adwokacka. W kancelarii znajdziemy pomoc prawną u osoby, która nie tylko ukończyła 5 – letnie studia prawnicze, ale i odbyła aplikację adwokacką zakończoną zdanym egzaminem adwokackim. Tą osobą jest właśnie adwokat , potocznie zwany “prawnikiem”.
Po przeczytaniu powyższego akapitu znasz już różnicę między osobą taką jak “prawnik jelenia góra” a “adwokat jelenia góra”.
Oczywiście decyzja do kogo ostatecznie udasz się po pomoc prawną, należy do Ciebie. Pamiętaj jeszcze o jednej ważnej rzeczy, każdy adwokat, zobowiązany jest do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach. Tym samym, świadczona pomoc prawna oparta jest na bieżących przepisach i zmianach w prawie. Korzystając z usług adwokata masz pewność, że pomoc prawna będzie pochodziła od profesjonalnego prawnika, kierującego się kodeksem etyki zawodowej.

Adwokaci Jelenia Góra - Klienci indywidualni

Pomoc prawna klientom indywidualnym i ich rodzinom z Jeleniej Góry

W ramach swojej działalności Kancelaria świadczy szeroki zakres usług prawnych na rzecz osób fizycznych, nie ograniczając się jedynie do doradztwa prawnego. Działalność Kancelarii zmierza przede wszystkim do rozwiązania Twoich problemów w życiu osobistym. Rodzaj pomocy zależy od indywidualnej potrzeby Klienta.

Pomoc prawna obejmuje m.in.: udzielanie porad prawnych, sporządzanie projektów pism i umów, a także reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Kancelaria oferuje również możliwość uzyskania porady online.

Skontaktuj się z nami
pomoc prawna prawo rodzinne

Kancelaria Adwokacka Jelenia Góra - profesjonalne wsparcie w zakresie prawa

O prawnikach mówi się, że kształtują świadomość społeczeństwa.Moje wieloletnie doświadczenie pokazuje, że faktycznie tak jest. Pełne zaangażowanie w sprawy, poprzedzone wnikliwą analizą sytuacji prawnej, pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie, powodując u Klienta satysfakcję ze współpracy. 
Kancelaria Adwokacka Kunicka oferuje pomoc prawną w wybranych dziedzinach prawa. Tam gdzie to możliwe, prawnik prowadzi postępowania zmierzając do ich polubowne rozwiązania. Wieloletnie doświadczenie, zdobyte na kanwach spraw sądowych, pozwala przewidywać skutki działań i opracować odpowiednią strategię obrony. Podjęcie współpracy z kancelarią, pozwoli Ci na wybór optymalnej drogi dla rozwiązania Twojego problemu. 
Adwokat wyróżnia się indywidualnym podejściem, a przede wszystkim dużym zaangażowaniem w sprawę. Mam świadomość tego, że powierzając sprawę Kancelarii,  z reguły jest ona trudna i bardzo ważna, dlatego też dbam o to aby Klientowi jak najbardziej ułatwić “przejście przez sprawę” poprzez “ludzkie podejście”. 
Adwokat kieruje się zasadą, aby uzyskać dla Klienta maksymalnie korzystne rozstrzygnięcie. Wygrana jest naszym wspólnym sukcesem! Jednak należy pamiętać, że o zwycięstwie nie mówimy tylko gdy na koncie mamy wygraną sprawę. W końcu nawet z pozoru najprostsza sprawa, wymaga pełnego zaangażowania i dobrej strategii procesowej. Staraj się unikać adwokatów, którzy obiecują Ci wygraną sprawę, a na każde zadane przez Ciebie pytanie odpowiadają “proszę się nie martwić, wszystko załatwimy”. Taki sposób myślenia prowadzi do wniosku, że usłyszałeś to co chciałeś, a Twój adwokat niekoniecznie ma doświadczenie w tej dziedzinie prawa.

Adwokaci Jelenia Góra - Klienci biznesowi

Kancelaria oferuje obsługę prawną firmom w Jeleniej Górze

Kancelaria oferuje bieżące doradztwo prawne firmom, wspierając skuteczne, efektywne i zgodne z prawem prowadzenie biznesu, dostosowane do problematyki Państwa działalności. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w obsłudze prawnej przedsiębiorców, stajemy się Państwa partnerem w biznesie.

W ramach obsługi prawnej firm Kancelaria zapewnia m.in.: przygotowanie i analizę prawną umów, pomoc w zakładaniu i rejestrowaniu podmiotów, prowadzenie negocjacji z kontrahentami, reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej, windykację należności.

Kancelaria świadczy również usługi bezpośrednio w siedzibie Klienta.

Skontaktuj się z nami
Lidia Kunicka

Dobry prawnik z Jelniej Góry – zobacz, jak może Ci pomóc

Kancelaria adwokacka świadczy fachową pomoc prawną na każdym etapie postępowania – przedsądowym, sądowym oraz egzekucyjny. Jako prawnik z Jeleniej Góry oferuję kompleksowe wsparcie, aż do zakończenia sprawy.
Będąc mediatorem sądowym, wpisanym na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, posiadam wiedzę i doświadczenie także odnośnie polubownych metod rozwiązywania sporów.  Aktywnie wspieram Klientów w negocjacjach ze stroną przeciwną, kontrahentem, czy też niejednokrotnie członkiem rodziny.
Misją mojej kancelarii jest obsługa prawna zarówno przedsiębiorców jak i Klientów indywidualnych na najwyższym poziomie, a także budowanie świadomości prawnej społeczeństwa, dzięki nowoczesnym standardom obsługi prawnej.
Jako nowoczesna i  dynamicznie rozwijająca się kancelaria adwokacka, przy współpracy ze specjalistami z dziedzin ekonomii, finansów, po biegłych tłumaczy, rewidentów i detektywów, gwarantuję moim Klientom bezpieczeństwo prawne.
Kancelaria ma swoją siedzibę przy ulicy Krzemienieckiej 51a/4 we Wrocławiu. Moja praktyka zawodowa koncentruje się nie tylko we Wrocławiu, ale również w Jeleniej Górze, gdzie od 2019 roku mieści się filia Kancelarii. Tak naprawdę, specyfika pracy wymaga obsługi prawnej na terenie całego kraju.

Spotkanie z adwokatem z Jeleniej Góry

Co warto przemyśleć przed wizytą u adwokata oraz jak się przygotować

Aby dobrze zrozumieć istotę każdej sprawy najważniejsza jest pierwsza rozmowa lub spotkanie, w trakcie którego Klient szczegółowo przedstawi swój problem prawny i wszystkie istotne okoliczności sprawy. Adwokat udziela kompleksowych porad prawnych w sprawach karnych, postępowań cywilnych, nieruchomości, spadków i majątków oraz rodzinnych. Jeśli dziedzina prawa, której dotyczy Państwa problem nie została wymieniona powyżej, zapraszam do bezpośredniego kontaktu z Kancelarią lub Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Skontaktuj się z nami

Zanim jednak adwokaci udzielą Ci pomocy, zastanów się dokładnie na czym polega Twój problem prawny, czego oczekujesz oraz co chcesz osiągnąć.
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Gdy liczy się  czas, nie zwlekaj!
Gdy masz już umówione spotkanie z adwokatem, przygotuj i zabierz ze sobą dokumenty, które mogą być pomocne przy analizie sprawy. Jeśli masz wątpliwości czy jakiś dokument, zdjęcie lub film jest istotny – Twój adwokat doradzi Ci, które z nich mogą być przydatne na dalszym etapie.
Na spotkanie możesz przyjść z osobą towarzyszącą np. członkiem rodziny.

Pamiętaj, że porady prawne zwykle trwają około 45 minut, warto więc skupić się na sednie problemu. Po przedstawieniu wszystkich szczegółów sprawy, prawnik udzieli rekomendacji prawnych i opowie o możliwych ścieżkach w sprawie. Adwokat dokładnie wyjaśni kluczowe kwestie.
Każde spotkanie jest rozliczane oddzielnie. Decydując się na dalszą współpracą, możesz zlecić prowadzenie sprawy kancelarii, udzielając w tym celu stosownego pełnomocnictwa.

Współpraca

Obsługujemy klientów z Jeleniej Góry i okolic

Jako doświadczony adwokat w Jeleniej Górze, oferuję kompleksową pomoc prawną dla klientów z miasta oraz z pobliskich miejscowości. Specjalizuję się w różnych dziedzinach prawa, dzięki czemu mogę skutecznie doradzać i reprezentować zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców. Zapewniam profesjonalne podejście do każdej sprawy, dbając o indywidualne potrzeby i oczekiwania moich klientów z Jeleniej Góry i okolic.


Przebieg współpracy
Określenie Twoich potrzeb

Określenie Twoich potrzeb

1
Analiza problemu prawnego i dobór odpowiedniego rozwiązania

Analiza problemu prawnego i dobór odpowiedniego rozwiązania

2
Aktywna i efektywna obrona Twoich interesów

Aktywna i efektywna obrona Twoich interesów

3
Osiągnięcie sukcesu. Wygrana sprawa to nasz wspólny cel.

Osiągnięcie sukcesu. Wygrana sprawa to nasz wspólny cel.

4
Prawnik Jelenia Góra

Kancelaria Prawna Jelenia Góra - jak wybrać adwokata do swojej sprawy?

O tym jak ważną rolę pełni prawnik, najczęściej przekonujemy się w momencie kiedy jesteśmy w sytuacji kryzysowej - “na pierwszy rzut oka” bez wyjścia. Wówczas nerwowo wpisujemy w wyszukiwarkę słowa “dobry prawnik Jelenia Góra”, “dobry adwokat Jelenia Góra” lub dzwonimy do członków rodziny, czy znajomych. Podobnie jak w innych dużych miastach, adwokaci, stanowią całkiem pokaźne grono.
Jak więc wybrać dobrego adwokata? Nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie i po głębszym zastanowieniu się, można powiedzieć to zależy czego oczekujesz. Jedno jest pewne, najważniejsze jest to, abyś ufał swojemu pełnomocnikowi.  Zaufanie najczęściej budujemy podczas spotkania w cztery oczy.  Z pewnością ważne, aby Twój adwokat miał doświadczenie z tej dziedziny prawa, której dotyczy sprawa. Każda kancelaria adwokacka powinna być zaangażowana w prowadzenie sprawy i przekazywać informacje o bieżącym stanie sprawy. Dla prawnika, na każdym etapie sprawy, dobro Klienta, musi być priorytetem. Tak naprawdę, to właściwa komunikacja, potocznie nazywana “chemią”, jest kluczem do sukcesu. Dobry prawnik musi w jasny i klarowny sposób przedstawiać klientowi jego sytuację i możliwe rozwiązania. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy adwokat z urzędu w Jeleniej Górze jest skuteczny?

Powszechnie panuje przekonanie, że adwokat przyznany stronie z urzędu, nie przykłada się do sprawy, a podejmowane przez niego kroki są nieefektywne. Wszystko za sprawą przeświadczenia, iż skoro pełnomocnik nie otrzymuje wynagrodzenia, to nie zależy mu na prowadzeniu sprawy. Nic bardziej mylnego! W związku z rosnącą konkurencją na rynku usług prawniczych, a także naciskiem ze strony władz samorządów adwokackich, adwokaci z urzędu równie dobrze dbają o przydzielone im sprawy, co o swoich prywatnych Klientów. Jest to zauważalne przede wszystkim przez sędziów orzekających w sprawach.  Adwokat z urzędu, podobnie jak i adwokat z wyboru, za prowadzenie sprawy jest odpowiednio wynagradzany. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że pełnomocnik z urzędu, otrzyma wynagrodzenia od Skarbu Państwa, na podstawie stawek wynikających z przepisów prawa. Z kolei adwokat z wyboru rozliczenia się ze swoim Klientem w ramach uzgodnionego wynagrodzenia, zazwyczaj z góry. 

Czym się różni adwokat z Jeleniej Góry od radcy prawnego

Adwokat i radca prawny to osoby, które odbyły studia prawnicze, aplikację i zdały egzamin zawodowy. Dokonując wyboru pełnomocnika, zastanawiasz się komu powierzyć ochronę swoich interesów i czy w ogóle istnieje jakaś różnica między tymi zawodami, skoro i jeden i drugi jest prawnikiem?  Na przestrzeni lat, różnice między profesją adwokata i radcy prawnego, ulegały stopniowemu zmniejszeniu. W ten sposób, doszliśmy do czasów obecnych, kiedy to jedyną różnicą, jest dodatkowa możliwość zatrudnienia radcy prawnego na podstawie umowy o pracę. Jednak ta okoliczność, z punktu widzenia Klienta, nie na żadnego znaczenia praktycznego. Od 2015 roku radcy prawni zyskali też uprawnienia do występowania jako obrońcy w sprawach karnych.  Zarówno kancelarie adwokackie Jelenia Góra i kancelarie radców prawnych, zatrudniają prawników wyposażonych w kompetencje zawodowe, umożliwiające należytą ochronę interesów prawnych klientów. Wybierając swojego pełnomocnika, warto kierować się informacjami o jego doświadczeniu, w zakresie konkretnej dziedziny prawa. 

Kiedy płaci się adwokatowi za sprawę

“Adwokat jelenia góra cennik” to częste hasło wpisywane w wyszukiwarkę internetową. Czy faktycznie istnieje cennik usług adwokackich? Otóż nie! Na wysokość honorarium za usługi adwokackie ma wpływ wiele czynników. Ostatecznie wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie, biorąc pod uwagę: potrzebny nakład pracy, stan skomplikowania sprawy, złożoność zagadnienia prawnego, doświadczenie i renoma prawnika, a takźe ewentualna konieczność pilnego podjęcia działań. W sprawach które wymagają głębszej analizy, zachęcamy do umówienia się na poradę prawną. W trakcie spotkania, adwokat ustali wszystkie istotne szczegóły sprawy i zaproponuje sposób rozliczenia. Ogólną zasadą jest płatność wynagrodzenia z góry (przed przystąpieniem do sprawy), w chwili przyjęcia zlecenia. Jednak terminy płatności zawsze są ustalane indywidualnie. 

Ile kosztuje napisanie pisma przez prawnika z Jeleniej Góry

W Kancelarii nie obowiązuje “cennik”. Nie “sprzedajemy” gotowych rozwiązań, lecz tworzymy je po rozmowie z Klientem, przy ścisłej współpracy.  Na wynagrodzenie za sporządzenie pisma będzie miał wpływ czas poświęcony na konsultację, zapoznanie się ze sprawą, analizę akt i dokumentów. Charakter pisma również ma znaczenie. Pismo przygotowawcze, zażalenie, apelacja, skarga kasacyjna - każde z nich rządzi się swoimi rygorami. Wynagrodzenie wzrasta wraz ze stopniem trudności pisma.  Wskazane wyżej elementy brane są pod uwagę przy ustalaniu wynagrodzenia, które może być ukształtowane w następujący sposób: godzinowo, ryczałtowo, w sposób mieszany.  Dlatego też, do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i proponując najlepsze dla Klienta rozwiązanie.

Czym zajmuje się kancelaria adwokacka w Jeleniej Górze?

Kancelaria adwokacka w Jeleniej Górze specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych, takich jak obrona w sprawach karnych, reprezentacja w sprawach cywilnych, prawo rodzinne czy też doradztwo prawne dla przedsiębiorstw i osób prywatnych. Adwokaci świadczą pomoc prawną na różnych etapach postępowań sądowych oraz pozasądowych.

Jakie są główne zadania adwokatów pracujących w kancelariach w Jeleniej Górze?

Adwokaci w kancelariach Jeleniej Góry zajmują się różnorodnymi zadaniami, takimi jak reprezentowanie klientów przed sądami i organami administracyjnymi, przygotowywanie opinii prawnych, negocjacje porozumień, sporządzanie umów oraz udzielanie porad prawnych w sprawach osobowych i gospodarczych.

Czy warto skorzystać z usług kancelarii adwokackiej w Jeleniej Górze?

Korzystanie z usług adwokatów w kancelariach Jeleniej Góry jest polecane szczególnie w przypadkach wymagających profesjonalnej pomocy prawnej. Kancelarie te oferują wysoką jakość świadczonych usług, posiadają doświadczonych prawników, którzy mogą efektywnie reprezentować interesy klientów w różnych sprawach prawnych, zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kunicka

Zapraszamy do siedziby głównej we Wrocławiu oraz filii w Jeleniej Górze