Kancelaria Adwokacka Świdnica – Adwokat Świdnica

kancelaria adwokacka Adwokat Lidia Kowalska

Siedziba Kancelarii mieści się we Wrocławiu. Jednak obszar działalności Kancelarii skupia się na terenie całego województwa Dolnośląskiego. Świadczymy pomoc prawną w szczególności na terenie: Świdnicy, Lwówka Śląskiego, Jawora, Lubania, Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Bolesławca, czy też Legnicy. Jeśli potrzebujesz doradztwa prawnego, mieszkasz lub prowadzisz firmę w okolicach Świdnicy, to zachęcamy do kontaktu z Kancelarią.

Oferta Kancelarii Adwokackiej Świdnica skierowana jest także do osób mieszkających poza granicami kraju. 

Kancelaria Adwokacka Świdnica – Adwokat Lidia Kunicka

Adwokat Świdnica udziela pomocy prawnej klientom indywidualnym, ich rodzinom, a także klientom biznesowym. Oferujemy również możliwość skorzystania ze stałej obsługi prawnej. W ofercie posiadamy preferencyjne warunki współpracy dla firm. 

Kancelaria Adwokacka Świdnica specjalizuje się w prawie cywilnym, karnym, rodzinnym, a także gospodarczym. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie upadłości konsumenckiej oraz spraw pracowniczych. Jako skuteczny adwokat Świdnica, podejmujemy się prowadzenia skomplikowanych spraw o windykację należności.  

W ramach współpracy z Klientem Kancelaria  udziela porad prawnych, przygotowuje opinie prawne oraz pisma na każdym etapie, w tym przedsądowym oraz sądowym. W imieniu Klientów prowadzimy negocjacje ze stroną przeciwną, a także kontrahentami biznesowymi. Prawnik Świdnica w codziennej pracy skupia się przede wszystkim na reprezentacji interesów Klientów w ramach rozpraw sądowych. To tu Klienci nas najbardziej potrzebują!

Klienci indywidualni – pomoc kancelarii adwokackiej w Świdnicy

Dużą uwagę poświęcamy sprawom karnym i wykroczeniowym, gdyż dotyczą one wolności człowieka. Specjalizujemy się w  sprawach dotyczących jazdy po alkoholu oraz przestępstw narkotykowych. Kancelaria oferuje pomoc prawną na etapie postępowania przygotowawczego przed organami ścigania oraz sądowego. Gdy dochodzi do tymczasowego aresztowania działamy szybko i odważnie. Bierzemy udział w przesłuchaniach, czynnościach przedstawienia zarzutów, oraz na rozprawach. 

W sprawach karnych działamy nie tylko jako obrońcy. Reprezentujemy także Klientów pokrzywdzonych, oskarżycieli posiłkowych i prywatnych. Pomoc prawna świadczona jest także po wydaniu wyroku, kiedy dochodzi do wykonania kary. Reprezentujemy Klientów w sprawach o dozór elektroniczny, odroczenie wykonania kary, przerwę w karze, warunkowe przedterminowe zwolnienie itp. 

Jako skuteczny adwokat Świdnica, dużą wagę przykładamy do spraw rodzinnych, ponieważ dotykają one bardzo wrażliwych spraw majątkowych i niemajątkowych. Z całą pewnością, są to sprawy stresujące i obciążające psychicznie, dlatego warto powierzyć swój los profesjonalistom. W zakresie prawa rodzinnego pomagamy Klientom w sprawach o rozwód, separację, alimenty, kontakty, władzę rodzicielską, przysposobienie itd. Kancelaria posiada bogate doświadczenie w sprawach o uprowadzenie dziecka przez drugiego rodzica, w tym także za granicę.

Naszych Klientom doradzamy także w sprawach szeroko rozumianego prawa cywilnego. Z uwagi obszerność tej dziedziny prawa nie sposób wymienić katalogu spraw, które prowadzi Kancelaria. Wśród najczęściej spotykanych wyróżniamy spory o: prawo własności, zobowiązania stron umowy, niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy, spadek. 

Specjalizujemy się w postępowaniach o: zapłatę, podział majątku, zniesienie współwłasności, zasiedzenie, eksmisję, ustanowienie służebności. Podejmujemy się również spraw o odszkodowania. Bywają też sprawy, w których konieczne staje się wszczęcie przymusowej egzekucji. Wówczas adwokat Świdnica kieruje sprawę na drogę postępowania egzekucyjnego w celu przymuszenia niesolidnego dłużnika do spełnienia ciążącego na nim świadczenia.

Przedstawiony katalog spraw nie ma charakteru zamkniętego. Jeśli Twoja sprawa nie została wymieniona powyżej, nie wahaj się i skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Klienci biznesowi – pomoc kancelarii prawnej w Świdnicy

Codzienna praca przedsiębiorców często wymaga znajomości wielu dziedzin prawa. Dla osoby prowadzącej firmę, przebrnięcie przez “gąszcz” przepisów prawnych jest znacznie utrudnione. Dodatkowe trudności sprawiają wciąż zmieniające się przepisy i skomplikowany język prawniczy. 

Korzystając z usług profesjonalisty zyskujesz kompleksową obsługę firmy w zakresie jednorazowych zleceń lub stałej obsługi prawnej. Z nami zawsze będziesz na bieżąco w przepisach prawa! 

Obsługujemy Klientów prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze oraz duże przedsiębiorstwa i korporacje. Swoją ofertę kierujemy do mikro, małych i dużych przedsiębiorstw. Główną zaletą współpracy z prawnikiem jest wsparcie w bieżącej działalności przedsiębiorstwa, od umów, po spory sądowe, czy też udział w negocjacjach. Aktywnie reprezentujemy Klientów przed organami administracyjnymi wszystkich instancji, a także sądami.

Oferujemy pomoc w: 

  • zakładaniu i rejestrowaniu podmiotów,
  • procedurach rejestrowych w Krajowym Rejestrze Sądowym, 
  • negocjacjach z kontrahentami, 
  • windykacji należności,
  • sporządzaniu umów, regulaminów i statutów,
  • sporach z kontrahentami.

Prowadzimy obsługę zarówno jednoosobowych działalności gospodarczych, jak również dużych przedsiębiorstw i korporacji. Swoją ofertę kierujemy do mikro, małych i dużych przedsiębiorstw. 

Porady prawne Świdnica – adwokat Lidia Kunicka

Do naszej Kancelarii często trafiają osoby, które nie wiedzą, co powinny zrobić w sytuacji kiedy zostały pozwane lub oskarżone o popełnienie przestępstwa. Bywa też tak, że Klienci chcieliby wszcząć sprawę sądową. W takiej sytuacji rekomendujemy skorzystanie z porady prawnej!

Przed spotkaniem z adwokatem warto uporządkować stan faktyczny sprawy i chronologię wydarzeń. Przygotowane dokumenty mogą posłużyć jako dowody w sprawie. 

Aby spotkanie było  jeszcze bardziej efektywne, prosimy o przygotowanie listy pytań, które chciałbyś zadać prawnikowi. Przybranie takiego modelu współpracy pozwoli nam poznać także i Twój punkt widzenia.

 Jak wygląda współpraca z prawnikiem ze Świdnicy?

Aby dobrze zrozumieć istotę każdej sprawy najważniejsza jest pierwsza rozmowa lub spotkanie, w trakcie którego Klient szczegółowo przedstawi swój problem prawny i wszystkie istotne okoliczności sprawy. Na spotkanie warto zabrać ze sobą dokumenty, które mogą być pomocne przy analizie sprawy. Taki model działania sprzyja poczuciu bezpieczeństwa, a także buduje zaufanie.

Przed przystąpieniem do współpracy, adwokat Świdnica dokładnie wyjaśnia specyfikę postępowania w sprawie oraz zasady rozliczeń. Wspólnie z Klientem poszukujemy najlepszych rozwiązań i ustalamy strategię procesową. Dbamy o najmniejsze detale. 

Mocną stroną Kancelarii jest szerokie spojrzenie na sprawy dlatego, też stawiamy na polubowne metody rozwiązywania sporów. W tym celu, Klienci Kancelarii Adwokackiej Świdnica mogą skorzystać z mediacji, zawezwania do próby ugodowej, czy też wystosowania wezwania do zapłaty. Jednak nie w każdej sprawie jest to możliwe i czasami nie pozostaje nic innego, jak wszczęcie postępowania sądowego zainicjowane przez złożenie odpowiedniego wniosku lub pozwu. W takiej sytuacji Klient udziela Kancelarii pełnomocnictwa i powierza nam w całości prowadzenie sprawy.  Po zainicjowaniu sprawy, Kancelaria informuje Klienta o bieżących postępach w sprawie.

Skuteczny adwokat w Świdnicy – poznaj zalety współpracy

Rozpoczęcie współpracy z Kancelarią możliwe jest na każdym etapie sprawy. Niemniej jednak, doświadczenie pokazuje, że im wcześniej skonsultujesz swoją sprawę z adwokatem Świdnica, tym lepiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu interesy Klientów są prawidłowo zabezpieczone, a wsparcie prawnika Świdnica, gwarantuje zminimalizowanie negatywnych konsekwencji i stresu. 

Często wystarczające okazuje się udzielenie kompleksowej i rzetelnej porady prawnej. Niekiedy jednak konieczne jest wszczęcie postępowania sądowego lub reprezentacja Klienta w już toczącym postępowaniu. Adwokat Świdnica dzięki szerokiemu spojrzeniu na sprawę, oprócz paragrafów, dostrzega przede wszystkim człowieka, któremu trzeba szybko pomóc. Każdą sprawę traktujemy priorytetowo i dążymy do jej jak najszybszego zakończenia.

O sprawy Klientów dbamy jak o swoje własne, ale nigdy nie idziemy ścieżką “po trupach do celu”.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kunicka

Zapraszamy do siedziby głównej we Wrocławiu oraz filii w Jeleniej Górze

G LG L
12:07 21 Dec 22
Jako niesłyszący Klient jestem wdzięczny tej Adwokatki, starała się jak może, oczywiście wszystko... załatwiła w mojej sprawie i dokładnie ustaliła co i jak. Dziękuję, i gorąco polecam na przyszłość!czytaj więcej
Paweł WiencekPaweł Wiencek
07:54 17 Dec 22
Pani Mecenas dokonała w mojej sprawie rzeczy - wydawało się - niemożliwych. Cały czas bieżący... kontakt i pełne zaangażowanie. Gorąco polecam skorzystanie z pomocy Pani Lidii Kunickiej!czytaj więcej
Karolina FerencKarolina Ferenc
15:58 10 Sep 22
Jako klientka z czystym sumieniem polecam usługi Pani Adwokat Lidii Kunickiej. Od pierwszego... spotkania Pani Lidia była w pełni oddana i zaangażowana w moją sprawę doprowadzając ją do końca z pozytywnym rezultatem. Pani Adwokat jest uprzejma, komunikatywna a przede wszystkim rzetelna i bardzo profesionalna we wszystkich aspektach swojej pracy. Pani Lidia posiada bardzo dużą wiedzę oraz doświadczenie, widoczne już od pierwszego kontaktu, dlatego nie wahałam się podejmując z nią współpracę i zdecydowanie nie żałuję. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie, nie tylko prawne ale też mentalne, oraz podjęcie się ciężkiej sprawy z tak świetnym rezultatem.czytaj więcej
Agnieszka ZubAgnieszka Zub
14:20 10 Aug 22
Serdecznie polecam Panią Adwokat Lidię Kunicką, zaangażowana w sprawę, zawsze pomocna, jestem... bardzo zadowolona z przebiegu naszej współpracy oraz z wyniku rozprawy🙂czytaj więcej
RoksanaRoksana
16:48 11 Jul 22
Witam ! Pani Lidia pełen profesjonalizm ,jestem bardzo wdzięczny .Polecam serdecznie
Marta MichalkiewiczMarta Michalkiewicz
17:55 23 Jun 22
Taki Adwokat to skarb! Ciepła, serdeczna, dysponująca ogromną wiedzą i doświadczeniem.Skuteczność... zakończona pełnym sukcesem. Dzięki Pani Lidii człowiek czuje się zaopiekowany i bezpieczny. Cudowny człowiek i skuteczny Adwokat. Dziękuję Pani Lidio za opiekę nad moją rodziną. ☺️czytaj więcej
jarosław MIśkiewiczjarosław MIśkiewicz
05:10 16 Apr 22
W pierwszej kolejności chciałbym bardzo podziękować Pani Mecenas Lidia Kowalskiej,za bardzo dobrą... współpracę i wygraną na naszą korzyść z kodeksu KK. Podjęcie współpracy z Panią Lidią była najlepszą decyzją. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z prawem, ale każdemu może się zdarzyć. Cała sprawa przebiegła sprawnie. Pani Mecenas do samej sprawy podeszła z pełnym profesjonalizmem z pełnym zaangażowaniem i zagłębieniem się w każdy najmniejszy szczegół postępowania za co bardzo dziękuję. Gdyby nie współpraca z Panią Lidią zapewnie miałbym duży większe kłopoty.Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę Pani Lidii dużo sukcesów w karierze zawodowejczytaj więcej
Anna SochaAnna Socha
17:13 01 Mar 22
Profesjonalna i fachowa pomoc ☺️Pani Lidia działa szybko i sprawnie, ma oglomne... doświadczenie i wie co robi.Bardzo miła kobieta, polecam z całego serca.czytaj więcej
KasiaKasia
21:04 24 Nov 21
Serdecznie dziękuję Pani Adwokat za współpracę. Polecam z całego serca. Ciepła miła a zarazem... obeznana i profesjonalna osoba. Dobry kontakt, potrafi rozmawiać z ludźmi, zawsze zostawia dobre słowo i nigdy nie odmawia dobrej rady. Bardzo skuteczna. Polecam!!!czytaj więcej
js_loader