Upadłość konsumencka Wrocław

kancelaria adwokacka Adwokat Lidia Kowalska

Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie upadłości konsumenckiej.

Wzrastająca tendencja do zaciągania zobowiązań pieniężnych przekraczających możliwości finansowe dłużników, spowodowała konieczność dostosowania przepisów prawnych do dynamicznej sytuacji na rynku związanej z tzw. spiralą finansową. Jeżeli masz kłopoty finansowe, a Twoje aktualne możliwości zarobkowe nie pozwalają na terminową spłatę zadłużenia, powinieneś rozważyć upadłość konsumencką. Upadłość konsumencka to jedno z narzędzi pozwalających na zminimalizowanie skutków zaciągniętych długów, jak również oddłużenie.

Zanim podejmiesz decyzję o wszczęciu postępowania, warto skontaktować się z adwokatem, który przedstawi Ci wpływ upadłości konsumenckiej na Twoją sytuację materialną i prawną. Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kunicka świadczy kompleksową pomoc prawną dla osób, które utraciły płynność finansową i stały się niewypłacalne. 

Co to jest upadłość konsumencka?

To proces zmierzający do uregulowania sytuacji finansowej dłużnika, który nie jest zdolny do spłaty swoich zobowiązań, poprzez likwidację jego majątku.  Głównym celem postępowania upadłościowego jest oddłużenie dłużnika. Upadłość konsumencka ściśle jest jednak związana ze stanem niewypłacalności dłużnika. Z kolei o niewypłacalności możemy mówić, gdy dłużnik utracił zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. 

Każdy, kto stał się niewypłacalny może podjąć starania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej – bezrobotny, emeryt, rencista, osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, osoba o trudnej sytuacji zdrowotnej lub rodzinnej. 

Jeśli masz problemy finansowe i zastanawiasz się jak pozbyć się długów i zacząć wszystko od nowa, zadzwoń do Nas!

Pomoc prawna przy upadłości konsumenckiej

Doradztwo prawne Kancelarii odbywa się na wszystkich etapach sprawy, niezależnie od stopnia jej skomplikowania, czy też wysokości zobowiązań.

Prowadząc sprawy o upadłość konsumencką Kancelaria zapewnia m.in.:

 • analizę sytuacji finansowej dłużnika, 
 • pomoc w pozyskaniu dokumentacji do wniosku, 
 • analizę prawną dokumentacji, pod kątem doboru najbardziej skutecznego rozwiązania prawnego, 
 • przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, 
 • reprezentację na rozprawie,
 • sporządzanie wszelkich pism oraz wniosków w toku postępowania.

Doradztwo prawne nie kończy się z chwilą ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Kancelaria aktywnie wspiera upadłego, również w głównym  postępowaniu upadłościowym.

W ramach postępowania upadłościowego Kancelaria oferuje m.in.: 

 • bieżący nadzór nad prowadzonym postępowaniem, 
 • sporządzanie wszelkich wniosków w toku postępowania, w tym  wniosków o przyspieszenie rozpoznania sprawy,
 • przygotowanie sprzeciwów do listy wierzytelności,
 • pomoc w kontaktach z syndykiem i wierzycielami.

Ze względu na specyfikę postępowania upadłościowego, działalność Kancelarii obejmuje teren całego kraju.

Kiedy i jak ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka zastrzeżona jest dla osób, które stały się niewypłacalne, czyli nie są  w stanie regulować swoich zobowiązań od co najmniej 3 miesięcy. 

Celem postępowania upadłościowego jest oddłużenie, które może polegać na:

 • zaspokojeniu wierzycieli np. z majątku dłużnika,
 • umorzenie części lub całości długów.

Upadłość konsumencka Wrocław – jak ogłosić?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej odbywa się w sądzie dlatego, aby móc skorzystać z tego rozwiązania konieczne jest złożenie wniosku. Wniosek należy złożyć na urzędowym formularzu. Im wniosek będzie bardziej precyzyjny i szczegółowy, tym szybciej przebiegnie procedura sądowa, a sąd nie będzie wzywał dłużnika do uzupełniania braków. Doświadczenie pokazuje, że samo wypełnienie wniosku nastręcza dłużnikom wielu problemów. Dlatego też Kancelaria oferuje kompleksową pomoc w sporządzeniu wniosku oraz przygotowaniu i skompletowaniu odpowiednich dokumentów. 

Należy pamiętać, że wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej może być złożony w dowolnym terminie. 

Wniosek może złożyć osoba nieposiadająca statusu przedsiębiorcy. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą przewidziano odrębny tryb postępowania upadłościowego. Swoje twierdzenia warto poprzeć dokumentami, z których będzie wynikało, że osoba zadłużona nie ma realnych możliwości spłaty zobowiązań. Warto dodać, że wniosek może zostać złożony także przez wierzyciela. 

Należy pamiętać, że sąd rozpoznający wniosek  o ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie bada, czy dłużnik celowo doprowadził do swojej  niewypłacalności. Nie oznacza to jednak, że kwestia ta w ogóle nie jest brana pod uwagę i możliwe jest oddłużenie, mimo celowego zaciągania i nieregulowania zobowiązań. Okoliczność ta jest badana w trakcie kolejnego etapu tzw. postępowania wykonawczego i ma wpływ na ewentualne ustalenie planu spłaty i jego długość.

Upadłość konsumencka – korzyści

Korzyści płynące z postępowania zmierzającego do ogłoszenia upadłości osoby fizycznej, to nie tylko uregulowanie sytuacji majątkowej. Z nami zyskasz przede wszystkim spokój psychiczny. 

Ponadto wśród najważniejszych korzyści należy wyróżnić: 

wykreślenie z rejestru dłużników

wstrzymanie naliczania odsetek

Created with Sketch.
spłata części długu w drodze planu spłaty wierzycieli

Created with Sketch.
zawieszenie postępowań windykacyjnych

Created with Sketch.
oddłużenie całkowite lub częściowe

Created with Sketch.
zawieszenie postępowań sądowych

Created with Sketch.
warunkowe umorzenie zobowiązań

Created with Sketch.
zawieszenie postępowań egzekucyjnych

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w obszarze upadłości konsumenckiej to zachęcamy do kontaktu z Kancelarią również za pośrednictwem formularza ,,porady prawne online”.

Postępowanie upadłościowe to nie jedyny obszar działalności Kancelarii. Pozostały obszar specjalizacji Kancelarii znajdziesz w zakładce ,,Specjalizacje”.

 

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kunicka

Zapraszamy do siedziby głównej we Wrocławiu oraz filii w Jeleniej Górze

G LG L
12:07 21 Dec 22
Jako niesłyszący Klient jestem wdzięczny tej Adwokatki, starała się jak może, oczywiście wszystko... załatwiła w mojej sprawie i dokładnie ustaliła co i jak. Dziękuję, i gorąco polecam na przyszłość!czytaj więcej
Paweł WiencekPaweł Wiencek
07:54 17 Dec 22
Pani Mecenas dokonała w mojej sprawie rzeczy - wydawało się - niemożliwych. Cały czas bieżący... kontakt i pełne zaangażowanie. Gorąco polecam skorzystanie z pomocy Pani Lidii Kunickiej!czytaj więcej
Karolina FerencKarolina Ferenc
15:58 10 Sep 22
Jako klientka z czystym sumieniem polecam usługi Pani Adwokat Lidii Kunickiej. Od pierwszego... spotkania Pani Lidia była w pełni oddana i zaangażowana w moją sprawę doprowadzając ją do końca z pozytywnym rezultatem. Pani Adwokat jest uprzejma, komunikatywna a przede wszystkim rzetelna i bardzo profesionalna we wszystkich aspektach swojej pracy. Pani Lidia posiada bardzo dużą wiedzę oraz doświadczenie, widoczne już od pierwszego kontaktu, dlatego nie wahałam się podejmując z nią współpracę i zdecydowanie nie żałuję. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie, nie tylko prawne ale też mentalne, oraz podjęcie się ciężkiej sprawy z tak świetnym rezultatem.czytaj więcej
Agnieszka ZubAgnieszka Zub
14:20 10 Aug 22
Serdecznie polecam Panią Adwokat Lidię Kunicką, zaangażowana w sprawę, zawsze pomocna, jestem... bardzo zadowolona z przebiegu naszej współpracy oraz z wyniku rozprawy🙂czytaj więcej
RoksanaRoksana
16:48 11 Jul 22
Witam ! Pani Lidia pełen profesjonalizm ,jestem bardzo wdzięczny .Polecam serdecznie
Marta MichalkiewiczMarta Michalkiewicz
17:55 23 Jun 22
Taki Adwokat to skarb! Ciepła, serdeczna, dysponująca ogromną wiedzą i doświadczeniem.Skuteczność... zakończona pełnym sukcesem. Dzięki Pani Lidii człowiek czuje się zaopiekowany i bezpieczny. Cudowny człowiek i skuteczny Adwokat. Dziękuję Pani Lidio za opiekę nad moją rodziną. ☺️czytaj więcej
jarosław MIśkiewiczjarosław MIśkiewicz
05:10 16 Apr 22
W pierwszej kolejności chciałbym bardzo podziękować Pani Mecenas Lidia Kowalskiej,za bardzo dobrą... współpracę i wygraną na naszą korzyść z kodeksu KK. Podjęcie współpracy z Panią Lidią była najlepszą decyzją. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z prawem, ale każdemu może się zdarzyć. Cała sprawa przebiegła sprawnie. Pani Mecenas do samej sprawy podeszła z pełnym profesjonalizmem z pełnym zaangażowaniem i zagłębieniem się w każdy najmniejszy szczegół postępowania za co bardzo dziękuję. Gdyby nie współpraca z Panią Lidią zapewnie miałbym duży większe kłopoty.Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę Pani Lidii dużo sukcesów w karierze zawodowejczytaj więcej
Anna SochaAnna Socha
17:13 01 Mar 22
Profesjonalna i fachowa pomoc ☺️Pani Lidia działa szybko i sprawnie, ma oglomne... doświadczenie i wie co robi.Bardzo miła kobieta, polecam z całego serca.czytaj więcej
KasiaKasia
21:04 24 Nov 21
Serdecznie dziękuję Pani Adwokat za współpracę. Polecam z całego serca. Ciepła miła a zarazem... obeznana i profesjonalna osoba. Dobry kontakt, potrafi rozmawiać z ludźmi, zawsze zostawia dobre słowo i nigdy nie odmawia dobrej rady. Bardzo skuteczna. Polecam!!!czytaj więcej
js_loader