Adwokat Jawor – Lidia Kunicka

kancelaria adwokacka Adwokat Lidia Kowalska

Kancelaria Prawna w mieście Jawor - sukcesy prawnika, to skuteczna pomoc klientom

Prawo jest nieodzownym elementem naszego życia, a z jego elementami spotykamy się niemalże codziennie. Każdego dnia podejmujemy decyzje obarczone konsekwencjami prawnymi. W obliczu problemów, warto więc skorzystać z pomocy prawnej doświadczonej kancelarii adwokackiej.
Kancelaria prowadzi obsługę prawną we Wrocławiu, gdzie znajduje się główna siedziba Kancelarii oraz w Jeleniej Górze, gdzie mieści się filia Kancelarii. Obszar naszej działalności obejmuje również cały Dolny Śląsk. Znajdziesz nas na terenie: Lwówka Śląskiego, Jawora, Lubania, Wałbrzycha, Świdnicy, Kamiennej Góry, Bolesławca, czy też Legnicy. Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w okolicach Jawora to zachęcamy do skorzystania z usług Kancelarii. Doradzamy także osobom mieszkających poza granicami Polski. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Kancelaria oferuje porady prawne online oraz telefoniczne.

Jawor - Klienci indywidualni

Pomoc prawna klientom indywidualnym i ich rodzinom z Jawora

W ramach swojej działalności Kancelaria świadczy szeroki zakres usług prawnych na rzecz osób fizycznych, nie ograniczając się jedynie do doradztwa prawnego. Działalność Kancelarii zmierza przede wszystkim do rozwiązania Twoich problemów w życiu osobistym. Rodzaj pomocy zależy od indywidualnej potrzeby Klienta.

Pomoc prawna obejmuje m.in.: udzielanie porad prawnych, sporządzanie projektów pism i umów, a także reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Kancelaria oferuje również możliwość uzyskania porady online.

Skontaktuj się z nami
pomoc prawna prawo rodzinne

Czym zajmuje się nasza kancelaria adwokacka na terenie Jawora

Kancelaria adwokacka Jawor udziela pomocy prawnej klientom indywidualnym, ich rodzinom, a także klientom biznesowym. Jako prawnik Jawor prowadzimy także stałą obsługę prawną firm. Specjalizacja Kancelarii obejmuje takie obszary jak: prawo cywilne, karne, rodzinne. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie upadłości konsumenckiej oraz spraw pracowniczych. Prowadzimy sprawy z zakresu prawa administracyjnego i budowlanego. Dla Klientów firmowych świadczymy usługi związane z szeroko rozumianym prawem umów oraz prawem handlowym.
Adwokat Jawor m.in.: udziela porad prawnych, sporządza analizy prawne oraz pisma przedsądowe i sądowe. Specjalizujemy się w różnego rodzaju negocjacjach z kontrahentami, stroną przeciwną, a czasem i członkami rodziny. Kancelaria wspiera Klientów we wszelkich kwestiach związanych z zawieraniem, wykonywaniem i rozwiązywaniem umów, po proste umowy w życiu codziennym (jak przykładowo umowa najmu), po skomplikowane (jak przykładowo umowy o roboty budowlane, umowy deweloperskie). Podejmujemy się prowadzenia skomplikowanych spraw o windykację należności.
Kancelaria adwokacka Jawor, w codziennej pracy skupia się przede wszystkim na reprezentacji interesów Klientów w ramach postępowań sądowych, przed sądami wszystkich instancji. To tu Klienci nas najbardziej potrzebują!

Jawor - Klienci biznesowi

Kancelaria oferuje obsługę prawną firmom w Jaworze

Kancelaria oferuje bieżące doradztwo prawne firmom, wspierając skuteczne, efektywne i zgodne z prawem prowadzenie biznesu, dostosowane do problematyki Państwa działalności. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w obsłudze prawnej przedsiębiorców, stajemy się Państwa partnerem w biznesie.

W ramach obsługi prawnej firm Kancelaria zapewnia m.in.: przygotowanie i analizę prawną umów, pomoc w zakładaniu i rejestrowaniu podmiotów, prowadzenie negocjacji z kontrahentami, reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej, windykację należności.

Kancelaria świadczy również usługi bezpośrednio w siedzibie Klienta.

Skontaktuj się z nami

Prawnik w mieście Jawor - odpowiedni wybór prawnika to obsługa prawna na najwyższym poziomie

Świadczone przez Kancelarię usługi dopasowane są do indywidualnej i konkretnej sytuacji prawnej. Po przedstawieniu sprawy, dopasowujemy rozwiązania i przedstawiamy płynące zagrożenia. Pozwalamy Klientom na podjęcie swobodnej decyzji, w oparciu o przedstawione rekomendacje prawne.
Współpracując z nami na bieżąco będziesz otrzymywał wszystkie informacje o obecnym stanie sprawy, a także o planowanych działaniach.
Adwokat Jawor wyróżnia się zaangażowaniem i wytrwałością. W ten sposób dążymy do sukcesu. Wygrana Klienta jest naszym wspólnym zwycięstwem i jak każdy sukces sprawia ogromną satysfakcję, dzięki której wykonujemy zawód adwokata z prawdziwą pasją.

Kompetencje Naszej kancelarii adwokackiej potwierdzone sukcesami

Dzięki wiedzy i zdobytemu na przestrzeni lat doświadczeniu, prawnik Jawor skutecznie rozwiązuje problemy prawne Klientów, po prostsze, aż po bardzo skomplikowane.
Poza zaangażowaniem i wytrwałością Kancelaria stawia przede wszystkim na profesjonalizm. Oferując usługi prawne na najwyższym poziomie stale współpracujemy z renomowanymi biegłymi rewidentami, tłumaczami, agencjami detektywistycznymi.
Kancelaria dba o dobrą komunikację z Klientem. Jednak, aby dobrze zrozumieć istotę każdej sprawy najważniejsza jest pierwsza rozmowa lub spotkanie, w trakcie których Klient szczegółowo przedstawi swój problem prawny i wszystkie istotne okoliczności sprawy. Taki model działania sprzyja poczuciu bezpieczeństwa, a także buduje zaufanie.

Przebieg współpracy
Określenie Twoich potrzeb

Określenie Twoich potrzeb

1
Analiza problemu prawnego i dobór odpowiedniego rozwiązania

Analiza problemu prawnego i dobór odpowiedniego rozwiązania

2
Aktywna i efektywna obrona Twoich interesów

Aktywna i efektywna obrona Twoich interesów

3
Osiągnięcie sukcesu. Wygrana sprawa to nasz wspólny cel.

Osiągnięcie sukcesu. Wygrana sprawa to nasz wspólny cel.

4

Jak znaleźć dobrego adwokata w Jaworze i co zapytać na pierwszym spotkaniu?

O tym jak ważną rolę pełni adwokat, najczęściej przekonujemy się w momencie kiedy jesteśmy w sytuacji kryzysowej - “na pierwszy rzut oka” bez wyjścia. Wówczas nerwowo wpisujemy w wyszukiwarkę słowa “dobry prawnik” lub dzwonimy do przyjaciół, czy też członków rodziny.
Jak więc wybrać dobrego adwokata w Jaworze? Na tak postawione pytanie, ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne, najważniejsze jest to, abyś ufał swojemu pełnomocnikowi.
Zaufanie najczęściej budujemy podczas spotkania w cztery oczy. Chcąc powierzyć Kancelarii prowadzenie sprawy, rekomendujemy skorzystanie z porady prawnej. Jednak, aby wizyta w Kancelarii przyniosła pożądany efekt, warto wcześniej przygotować się do rozmowy z adwokatem. Do rozmowy należy przede wszystkim uporządkować stan faktyczny sprawy i chronologię wydarzeń. Prosimy o zabranie ze sobą niezbędnych dokumentów, które chociaż potencjalnie mogą być związane ze sprawą. Nawet jeśli w pierwszej chwili sądzisz, że pismo nie ma żadnego znaczenia, może się ono okazać kluczowe w sprawie. Ocenę pozostaw nam. Przygotowane dokumenty mogą posłużyć jako dowody w sprawie.
Porady prawne Jawor będą jeszcze bardziej efektywne, gdy przygotujesz listę pytań, które chcesz zadać adwokatowi. Dzięki temu poznamy Twój punkt widzenia i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Na spotkanie możesz przyjść z osobą towarzyszącą np. członkiem rodziny.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można wziąć adwokata w trakcie sprawy?

Naturalnie, rozpoczęcie współpracy z prawnikiem jest możliwe na każdym etapie postępowania. Pamiętaj jednak, że im wcześniej zlecisz prowadzenie sprawy adwokatowi, tym masz większą szansę powodzenia w swojej sprawie. Twój prawnik znając sprawę od początku, dobierze właściwą strategię procesową, a Ty unikniesz zaskoczenia! Adwokat w Jaworze bezsprzecznie jest pomocny w rozprawach sądowych, którym towarzyszy zdenerwowanie i duże emocje.

Ile kosztuje pełnomocnik w sądzie?

Nie istnieją “cenniki” usług adwokackich. W praktyce, wynagrodzenie prawnika z Jawora za prowadzenie sprawy uzależnione jest przede wszystkim od czasu pracy i stanu skomplikowania problemu oraz doświadczenia prawnika w danej dziedzinie. W sprawach karnych, poza czynnikami wspomnianymi powyżej, istotną rolę odgrywa także charakter czynu i oczekiwania względem wymiaru kary i innych środków.

Czy z adwokatem spisuje się umowę?

Przepisy prawa nie nakładają na adwokata obowiązku podpisania umowy z Klientem. Jednak mimo wszystko, kancelaria adwokacka z Jawora, przed rozpoczęciem współpracy z Klientem, preferuje zawarcie umowy o świadczenie pomocy prawnej. Umowa na obsługę prawną należy do tzw. umów nienazwanych co oznacza, że strony w sposób dowolny mogą uregulować wzajemne obowiązki oraz zobowiązania, które w wyniku zawarcia umowy powstaną między Klientem a adwokatem.

Komu przysługuje darmowy adwokat?

Bezpłatna pomoc prawna przysługuje osobom, które nie są w stanie pokryć kosztów odpłatnej pomocy adwokata. Konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie adwokata z urzędu i wykazanie, że osoba nie jest w stanie ponieść kosztów wynagrodzenia adwokata, bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie oraz swojej rodziny. Wniosek ten musi być więc odpowiednio umotywowany. Prawnik z Jawora z urzędu może reprezentować stronę w sprawach karnych, cywilnych oraz przed sądem administracyjnym.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kunicka

Zapraszamy do siedziby głównej we Wrocławiu oraz filii w Jeleniej Górze

G LG L
12:07 21 Dec 22
Jako niesłyszący Klient jestem wdzięczny tej Adwokatki, starała się jak może, oczywiście wszystko... załatwiła w mojej sprawie i dokładnie ustaliła co i jak. Dziękuję, i gorąco polecam na przyszłość!czytaj więcej
Paweł WiencekPaweł Wiencek
07:54 17 Dec 22
Pani Mecenas dokonała w mojej sprawie rzeczy - wydawało się - niemożliwych. Cały czas bieżący... kontakt i pełne zaangażowanie. Gorąco polecam skorzystanie z pomocy Pani Lidii Kunickiej!czytaj więcej
Karolina FerencKarolina Ferenc
15:58 10 Sep 22
Jako klientka z czystym sumieniem polecam usługi Pani Adwokat Lidii Kunickiej. Od pierwszego... spotkania Pani Lidia była w pełni oddana i zaangażowana w moją sprawę doprowadzając ją do końca z pozytywnym rezultatem. Pani Adwokat jest uprzejma, komunikatywna a przede wszystkim rzetelna i bardzo profesionalna we wszystkich aspektach swojej pracy. Pani Lidia posiada bardzo dużą wiedzę oraz doświadczenie, widoczne już od pierwszego kontaktu, dlatego nie wahałam się podejmując z nią współpracę i zdecydowanie nie żałuję. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie, nie tylko prawne ale też mentalne, oraz podjęcie się ciężkiej sprawy z tak świetnym rezultatem.czytaj więcej
Agnieszka ZubAgnieszka Zub
14:20 10 Aug 22
Serdecznie polecam Panią Adwokat Lidię Kunicką, zaangażowana w sprawę, zawsze pomocna, jestem... bardzo zadowolona z przebiegu naszej współpracy oraz z wyniku rozprawy🙂czytaj więcej
RoksanaRoksana
16:48 11 Jul 22
Witam ! Pani Lidia pełen profesjonalizm ,jestem bardzo wdzięczny .Polecam serdecznie
Marta MichalkiewiczMarta Michalkiewicz
17:55 23 Jun 22
Taki Adwokat to skarb! Ciepła, serdeczna, dysponująca ogromną wiedzą i doświadczeniem.Skuteczność... zakończona pełnym sukcesem. Dzięki Pani Lidii człowiek czuje się zaopiekowany i bezpieczny. Cudowny człowiek i skuteczny Adwokat. Dziękuję Pani Lidio za opiekę nad moją rodziną. ☺️czytaj więcej
jarosław MIśkiewiczjarosław MIśkiewicz
05:10 16 Apr 22
W pierwszej kolejności chciałbym bardzo podziękować Pani Mecenas Lidia Kowalskiej,za bardzo dobrą... współpracę i wygraną na naszą korzyść z kodeksu KK. Podjęcie współpracy z Panią Lidią była najlepszą decyzją. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z prawem, ale każdemu może się zdarzyć. Cała sprawa przebiegła sprawnie. Pani Mecenas do samej sprawy podeszła z pełnym profesjonalizmem z pełnym zaangażowaniem i zagłębieniem się w każdy najmniejszy szczegół postępowania za co bardzo dziękuję. Gdyby nie współpraca z Panią Lidią zapewnie miałbym duży większe kłopoty.Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę Pani Lidii dużo sukcesów w karierze zawodowejczytaj więcej
Anna SochaAnna Socha
17:13 01 Mar 22
Profesjonalna i fachowa pomoc ☺️Pani Lidia działa szybko i sprawnie, ma oglomne... doświadczenie i wie co robi.Bardzo miła kobieta, polecam z całego serca.czytaj więcej
KasiaKasia
21:04 24 Nov 21
Serdecznie dziękuję Pani Adwokat za współpracę. Polecam z całego serca. Ciepła miła a zarazem... obeznana i profesjonalna osoba. Dobry kontakt, potrafi rozmawiać z ludźmi, zawsze zostawia dobre słowo i nigdy nie odmawia dobrej rady. Bardzo skuteczna. Polecam!!!czytaj więcej
js_loader